ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8135357
*
nr 813 5357
Spegel
1800-tal, höjd: 36
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2013
kl 18:40:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 07:51:38
1
250 kr
10/3 14:48:42
2
200 kr
10/3 14:49:02
2
400 kr
10/3 15:24:55
3
350 kr
11/3 15:32:31
3
450 kr
11/3 16:13:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 813 5357
Spegel
1800-tal, höjd: 36
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 07:51:38 | 1 | 250 kr |
10/3 14:48:42 | 2 | 200 kr |
10/3 14:49:02 | 2 | 400 kr |
10/3 15:24:55 | 3 | 350 kr |
11/3 15:32:31 | 3 | 450 kr |
11/3 16:13:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27